آزمایشگاه تشخیص طبی بصیر

Vitamin E Test
هورمون شناسی
آزمایش بلافاصله انجام می‌شود زیرا احتمال تخریب ویتامین E در نمونه وجود دارد.
در یخچال و تاریکی
شرایط خاصی ندارد
همولیز،لیمپیک،ایکتریک
تا چند روز در 2-8°C در تاریکی
بازه سنی : از 1 روز تا 17 سال- محدوده: 0-17 years : 3.8 - 18.4 > 18 " :5.5 - 17 Significant deficiency : 40 بازه سنی : از 18 سال تا 150 سال- محدوده: 0-17 years : 3.8 - 18.4 > 18 " :5.5 - 17 Significant deficiency : 40
نمونه خون بیمار گرفته و سرم جدا می‌گردد. نمونه سرم با یکی از تکنیک‌های آزمایشگاهی که معمولا کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (HPLC) یا روشی مشابه برای اندازه‌گیری کمی غلظت ویتامین E (توکوفرول) است، آنالیز می‌شود. برای انجام این تست، HPLC یک تکنیک دقیق و قابل اعتماد است.
تست ویتامین E که با نام تست توکوفرول نیز شناخته می شود، آزمایشی است که برای اندازه گیری غلظت ویتامین E در خون انجام می شود. ویتامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که در محافظت از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد نقش دارد. سنجش مقدار ویتامین E می تواند به ارزیابی وضعیت تغذیه ای فرد و تشخیص کمبود یا افزایش بیش از حد آن کمک کند. آزمایش ویتامین E در موارد زیر انجام می‌گردد: ارزیابی وضعیت تغذیه ای آن: کمبود این ویتامین می تواند ناشی از مصرف ناکافی آن در رژیم غذایی، اختلالات سوء جذب یا سایر بیماری‌ها باشد. بررسی مصرف مکمل: در مواردی که افراد مکمل ویتامین E مصرف می کنند، این تست می تواند اثربخشی مکمل را ارزیابی کرده و از مصرف بیش از حد آن جلوگیری کند. شناسایی اختلالات سوء جذب: برای بررسی اختلالات سوء جذب که می تواند باعث بروز اختلال در جذب ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین E شود.